Haberler

Yeni tanıştığı kadının evine balkondan girip cinsel saldırıda bulundu! Cezası 1 yıl 3 ay oldu

Güncelleme:
Abone Ol

Adana'da apartman bahçesinde tanıştığı kadının evine yan daireden balkona atlayarak giren adam, cinsel saldırıda bulunduğu kadını darbetti. Mahkeme, saldırgan adamı "Cebir kullanarak ve gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal etme" suçundan 1 yıl 3 ay hapis, "Kadına karşı basit yaralama" suçundan da 3 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Kadına kabusu yaşatan adam, "Basit cinsel saldırı"nın da olduğu diğer suçlardan ise beraat etti.

Adana'da apartman bahçesinde tanışıp bir süre arkadaşlık yaptığı Fide U.'nun (44) yan daireden balkona atlayarak evine giren Gökhan Kızılyer (44) hakkında karar verildi. Cinsel saldırıdan beraat eden Kızılyer'e 1 yıl 3 ay hapis ve 3 bin lira adli para cezası verildi.

GÜNLERCE ALIKOYUP KOLUNU VE BACAĞINI KIRDI

İstanbul'da bir şirkette genel koordinatör olan Fide U., babası rahatsızlanınca Adana'ya gelip Seyhan ilçesi Gürselpaşa Mahallesi'ndeki apartman dairesine yerleşti. Apartmanın bahçesinde 1 yıl önce köpeklerini gezdiren Fide U., aynı sitede oturan Gökhan Kızılyer ile tanıştı.

Eve balkondan girip cinsel saldırıda bulundu! Cezası 1 yıl 3 ay oldu

ASANSÖRDE CİNSEL SALDIRIYA KALKIŞTI

Fide U, iddiaya göre bir süre arkadaşlık yaptığı Gökhan Kızılyer'in tacizine uğradı. Eve giren Gökhan Kızılyer, Fide U.'yu günlerce alıkoyup, kolunu ve bacağını kırdı. Fide U, korktuğu için Kızılyer'den şikayetçi olmadı. Gökhan Kızılyer bir süre sonra takip ettiği Fide U.'yu apartmanın asansörüne binerken yakalayıp, iddiaya göre cinsel saldırıya kalkıştı.

Fide U., kurtulmak için tokat attı ancak Gökhan Kızılyer de asansöre bindi. Bu anlar ise apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı. Fide U., gece boyunca şiddete uğradığı iddiasıyla polise gidip, Gökhan Kızılyer'den şikayetci oldu. Kızılyer de kendisine tokat attığı için Fide U. hakkında şikayette bulundu. Fide U., kendisinden uzak durması ve rahatsızlık vermemesi şartıyla Gökhan Kızılyer ile uzlaştı.

Eve balkondan girip cinsel saldırıda bulundu! Cezası 1 yıl 3 ay oldu

BALKONDAN EVE GİRİP SALDIRDI

Son olarak Kızılyer, 22 Mayıs 2022'de yan daireden balkonuna geçip Fide U.'nun evine zorla girdi. Kızılyer, Fide U.'yu dövdü, iddiaya göre yine cinsel saldırıya kalkıştı. Bu anlar, Fide U.'nun evin salonuna yerleştirdiği güvenlik kamerasına yansıdı. Sabah saatlerinde Gökhan Kızılyer evden ayrılınca Fide U. da elindeki görüntülerle polise gidip, bir kez daha şikayetçi oldu.

"EVLİLİK DÜŞÜNÜYORDUM"

Soruşturma sonunda Gökhan Kızılyer hakkında, Adana 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme', 'Basit cinsel saldırı', 'Konutta yağma', 'Konut dokunulmazlığını ihlal etme', 'Haberleşmenin engellenmesi', 'Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'Mala zarar verme' suçlarından açılan dava karara bağlandı. Yaklaşık 8 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Gökhan Kızılyer, savunmalarında suçlamaları kabul etmedi.

Eve balkondan girip cinsel saldırıda bulundu! Cezası 1 yıl 3 ay oldu

Fide U. ile 2021 yılından bu yana arkadaş olduklarını söyleyen Kızılyer, "İstanbul ve Bursa'ya beraber seyahatlerimiz oldu. Fide, koronavirüse yakalandığında yanına geldim, 14 gün boyunca kendisine baktım, ayak tırnaklarına varıncaya kadar kestim. Fide ile aynı evi paylaşıyorduk. Fide'nin psikolojisi bozulmuştu, arada bir düşüp bayılıyordu, kendisini hastaneye götürdüm. Fide ile evlilik düşünüyordum dedi.

"MUTLU OLSUN DİYE SOKAK HAYVANLARINA YİYECEK ALDIM"

Fide U.'nun psikolojisinin bozuk olması nedeniyle intihar edeceğini söylediğinde evine gittiğini belirten Gökhan Kızılyer, savunmasında şunları söyledi: "Fide'yi pencerede kendi kendini konuşurken gördüm. Komşusu Murat'ın balkonundan Fide'nin evinin balkonuna geçip içeri girdim. Fide'yi sakinleştirmeye çalıştım. Fide, telefonunu kendi rızasıyla uzatıp 'İstersen al' dedi, bana güvendiğini söyledi. Ben kabul etmedim. Evinde kamera sistemi kurmuştu. Fide'yi zorla alıkoymadım. Fide'yi zorla soymam ve cinsel saldırı suçunu kabul etmiyorum. Kendisi ile evlenecektik, karı koca hayatı yaşıyorduk. Fide'ye değer veriyordum. Ben böyle bir eylemde bulunacak olsam çok rahat imdat çağrısında bulunabilirdi.

Eve balkondan girip cinsel saldırıda bulundu! Cezası 1 yıl 3 ay oldu

Telefonuna el koymadım, kimseyi aramasını da engellemedim. Ters bir durum olsa komşusu Murat bizi duyardı. Ben Fide'nin ağzını rezil olmamak için kapattım. Cüzdanından kart ve para almadım. Annesinin ziynet eşyasının 45 bin lira borcu vardı, peyderpey borçları ödedim. Fide'yi darbetmedim. Fide mutlu olsun diye sokak hayvanlarına yiyecek de aldım. Fide bir kedi yavrusunu köşeye sıkıştırmıştı, kucağına almak isterken kedi tırmaladı. Ben cezaevindeyken Fide görüşüme de gelmiştir. Beraatimi istiyorum.ö

"EVDE YOKMUŞUM GİBİ DAVRANDIM"

Fide U. ise savunmalarında, sanık Gökhan Kızılyer ile gönül ilişkisi bulunmadığını öne sürerek, sanığın bana ilgisi vardı. Kendisiyle bir iş konusu nedeniyle bağlantım vardı. Olay günü bizzat kapıma geldi. Kesinlikle ben kendisini evime davet etmedim. Hatta evime geldiğinde evde yokmuşum gibi davrandım. Buna rağmen Gökhan, komşumun balkonundan benim evime atladı. Zaten evimin içinde kamera vardı. Eve girdiğinde ağzımı battaniyeyle kapattı. Ben o sırada yere yığıldım. Komşum beni kurtarmaya geldi. Sanığın amacı beni öldürmekti. Kendisinden şikayetçiyim, cezalandırılmasını talep ediyorum dedi.

Eve balkondan girip cinsel saldırıda bulundu! Cezası 1 yıl 3 ay oldu

CİNSEL SALDIRIDAN BERAAT ETTİ

Mahkeme heyeti, sanık Gökhan Kızılyer'i 'Cebir kullanarak ve gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal etme' suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verip, bu cezayı da erteledi. Heyet, Kızılyer'e ayrıca 'Kadına karşı basit yaralama' suçundan da 3 bin lira adli para cezası verdi. Kızılyer, diğer suçlardan ise suçun işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle beraat etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / 3.Sayfa

Kızılyer Adana Hukuk 3.Sayfa Yaşam Haberler

1000

Yorumlar (27)

Köfteci Jardel:

Kadın bağırmasa ve hayvanlar havlamasa, belki de öldürecekti. Çok az ceza verilmiş. Gerçekten zırvalık bu.

Yanıtla14676
Ne Demeli:

Bu memlekete acil adalet lazım, bu yapılan o savcı veya hakimin bir yakınına yapılsaydı acaba aynı karar mı çıkardı?

10374
sinan çayırcı:

İlk defa sana katıldım jardel .

384
Baba Yabgu:

Mahkeme diyor ki öldürene kadar devam bunlar suç değil öldürsen bile iyi halden üç beş yıl yatar çıkarsın

Yanıtla8394
Mehmet ŞaFaK:

ohh ne ala memleket, milleti suça teşvik ediyor bu cezalar, pardon cezasizliklar

Yanıtla8240
Serkan Aygun:

Bide cezamı vermişler madalya takacaklarına pes valla

Yanıtla9218
alp lohn greene:

KADINA ŞİDDET HALA DEVAM VE ADALET CEZALARI ARTIRMAK YERİNE ÖDÜL VERİR GİBİ CEZA.

Yanıtla8185
aRMa 1979:

Komik ceza hani adalet ve kalkinma?

Yanıtla9170
CENGİZ HAN:

Kalkın_MA !! Böyle Adalet olursa

597
Güven önemlş:

temenni

00
Tüm 27 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title