Haberler

AB'nin ikiyüzlülüğünün kanıtı! Josep Borrell, katliam yapan İsrail sorusunu geçiştirip Hamas'ı yerden yere vurdu

Son Güncelleme:
Abone Ol

El Cezire kanalına Osman Ayfarah'ın programına katılan Avrupa Birliği Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, programda yaptığı çelişkili açıklamalarla tepki topladı. İsrail'in savaş suçu işlediği ile ilgili soruları geçiştiren Borrell, Hamas'ın operasyonuna net bir şekilde "Savaş suçu" dedi.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, El Cezire kanalına Osman Ayfarah'ın programına katıldı. Borrell, programda yaptığı açıklamada Hamas'ı suçlayıp binlerce masumu katleden İsrail konusunda sessiz kaldı.

"İSRAİL ZULMÜ İÇİN AVUKAT DEĞİLİM"

Program esnasında Osman Ayfarah, "İsrail'in Gazze'de yaptığı savaş suçu mu?" diye sordu. Bu soruya Josep Borrell, "Ben avukat değilim. Ama soruşturmayı üstlenecek Uluslararası Ceza Mahkemesi var ve birçok ülke Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden dava açılmasını istedi. Orası kesin" cevabını verdi.

"7 EKİM SAVAŞ SUÇUDUR"

Programın devamında Osman Ayfarah 7 Ekim Hamas saldırılarıyla ilgili "Peki Hamas'ın 7 Ekim'de yaptığı savaş suçu mu?" diye sordu. Josep Borrell bu soruda ise çok net ve ikiyüzlülük olarak yorumlanan şu cevabı verdi, "Evet, savaş suçu. Siviller sebepsiz yere öldürüldü!"

"BUNUN İÇİN İKİYÜZLÜSÜNÜZ"

Bu çelişkili cevaplar sonrası kendini tutamayan sunucu Osman Ayfarah, Josep Borrell ve Borrell üzerinden tüm Avrupa'yı ikiyüzlülükle suçladı. Sunucu Ayfarah bu çelişkili cevaplara binaen " Sayın Borrell, size İsrail'i sorduğumda avukat olmadığınızı söylediniz. Hamas'ı savaş suçu işlediği yönündeki suçlamanızda bu nasıl belli oluyor? Ve üstelik size İsrail'i sorduğumda birçok Batılı Politikacı gibi avukat olmadığınızı söylüyorsunuz. İşte bu nedenle birçok kişi tarafından açıkça ikiyüzlülükle suçlanıyorsunuz" diye çok sert bir ifade de bulundu.

Zehra Yaşık
Haberler.com - Dünya

El Cezire Filistin İsrail Politika Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title