Haberler

AB'nin ikiyüzlülüğünün kanıtı! Josep Borrell, katliam yapan İsrail sorusunu geçiştirip Hamas'ı yerden yere vurdu

Güncelleme:
Abone Ol

El Cezire kanalına Osman Ayfarah'ın programına katılan Avrupa Birliği Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, programda yaptığı çelişkili açıklamalarla tepki topladı. İsrail'in savaş suçu işlediği ile ilgili soruları geçiştiren Borrell, Hamas'ın operasyonuna net bir şekilde "Savaş suçu" dedi.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, El Cezire kanalına Osman Ayfarah'ın programına katıldı. Borrell, programda yaptığı açıklamada Hamas'ı suçlayıp binlerce masumu katleden İsrail konusunda sessiz kaldı.

"İSRAİL ZULMÜ İÇİN AVUKAT DEĞİLİM"

Program esnasında Osman Ayfarah, "İsrail'in Gazze'de yaptığı savaş suçu mu?" diye sordu. Bu soruya Josep Borrell, "Ben avukat değilim. Ama soruşturmayı üstlenecek Uluslararası Ceza Mahkemesi var ve birçok ülke Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden dava açılmasını istedi. Orası kesin" cevabını verdi.

"7 EKİM SAVAŞ SUÇUDUR"

Programın devamında Osman Ayfarah 7 Ekim Hamas saldırılarıyla ilgili "Peki Hamas'ın 7 Ekim'de yaptığı savaş suçu mu?" diye sordu. Josep Borrell bu soruda ise çok net ve ikiyüzlülük olarak yorumlanan şu cevabı verdi, "Evet, savaş suçu. Siviller sebepsiz yere öldürüldü!"

"BUNUN İÇİN İKİYÜZLÜSÜNÜZ"

Bu çelişkili cevaplar sonrası kendini tutamayan sunucu Osman Ayfarah, Josep Borrell ve Borrell üzerinden tüm Avrupa'yı ikiyüzlülükle suçladı. Sunucu Ayfarah bu çelişkili cevaplara binaen " Sayın Borrell, size İsrail'i sorduğumda avukat olmadığınızı söylediniz. Hamas'ı savaş suçu işlediği yönündeki suçlamanızda bu nasıl belli oluyor? Ve üstelik size İsrail'i sorduğumda birçok Batılı Politikacı gibi avukat olmadığınızı söylüyorsunuz. İşte bu nedenle birçok kişi tarafından açıkça ikiyüzlülükle suçlanıyorsunuz" diye çok sert bir ifade de bulundu.

Zehra Yaşık
Haberler.com - Dünya

Avrupa Birliği El Cezire İsrail Politika Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Kerem Aktürkoğlu gidiyor mu? Galatasaray'dan ayrılacak mı, nereye gidecek? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 19 Temmuz bugünkü günün maçları 19-20 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 19-20 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Kağıthane, Avcılar, Esenler 19-20 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bergama, Çiğli 19-20 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Nizip, Nurdağı 19-20 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? İmamoğlu, Karataş, Karaisalı 19-20 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ilgın, Kulu, Karapınar 19-20 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Karacabey, Nilüfer, Gemlik 19-20 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title