Haberler

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Güncelleme:
Abone Ol

Sosyal medyada dolaşıma sokulan ve Suriyelilere maaş dağıtıldığı iddia edilen görüntüler kısa sürede infiale neden oldu. Bahse konu görüntülerin Türkiye ile herhangi bir ilgisi olmadığını belirten İletişim Başkanlığı, "Videonun geçtiğimiz ay, 'Irak'ta Şii Vakfı tarafından hazırlanan bir başvuru' iddiasıyla paylaşıldığı ancak görüntülerdeki paranın İran Dinarı olduğu tespit edilmiştir. Kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialara itibar etmeyiniz" açıklamasında bulundu.

Sokak ortasında çok sayıda kadının ellerine aldıkları tomar tomar paraları saydıkları görüntü sosyal medyada kısa sürede viral oldu.

DOLAŞIMA SOKULAN VİDEO İNFİAL YARATTI

Hükümetin Suriyelilere para yardımında bulunduğu iddiasıyla dolaşıma sokulan video Türk vatandaşlarının büyük tepkisini çekerken, infial yaratan görüntünün ardından Cumhurbaşkanlığından konuyla ilgili bir açıklama geldi.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN YALANLAMA GELDİ

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, bahse konu görüntülerin Türkiye ile herhangi bir ilgisinin olmadığı ifade edildi.

"PARALARIN İRAN DİNARI OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR"

Yapılan açıklamada "Videonun geçtiğimiz ay, 'Irak'ta Şii Vakfı tarafından hazırlanan bir başvuru' iddiasıyla paylaşıldığı ancak görüntülerdeki paranın İran Dinarı olduğu tespit edilmiştir. Kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialara itibar etmeyiniz" denildi.

İşte İletişim Başkanlığı'ndan yapılan o paylaşım;

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Türkiye İran Irak Güncel Haberler

1000

Yorumlar (19)

Muratsa:

kesin yoktur

Yanıtla2274
Mehmet Kocaoğlu:

kesin

345
Nuri Aga:

Kesin kesin...

10
YCLKTS null:

kendi paramızı da bilemeyenlere ne denir. Bilemiyorum. videoda gayet net gorumuyor TL değil bunlar. gerçi buna da kulp bulursunuz.

Yanıtla4840
VATANDAŞ:

Kendi paranı bilmiyorsan sen bilemem iyi bak yakınlaştırıp bak 20 liralık banknot ellerindeki...

2637
Fatih Yıldırım:

VATANDAŞ Dediğini yaptım, o kadar baktıım baktım, videoyu da 3~4 defa seyrettim ama o paraları 20? lik banknotlara hiç benzetemedim. Hem o banknotlar 20? liklere göre kağıtlarda büyük. Sen nasıl bu kanaate vardın yaw. Sende de ne göz varmış arkadaş...

829
Nuri Aga:

Senli bizde verilmiyor. YCLKTS null boş yapma biz de daha kıralı var.

10
İsmail ünlü:

Bir olayın şuuyu vukuundan beterdir der eskiler. Tam da böyle oluyor artık. Türk insanının devlete olan güveni süratle zayıflamaktadır. Türk milleti olarak bizim bırakılacak bir yurdumuz ile gidebileceğimiz bir başka yerimiz olmadığından bizi yönetenlerin bir an önce devletimize olan güveni artıracak tedbirleri alması gerekmektedir. Haber yalansa yalan haberle ilgili yasal işlem yapılmalı ve yapılan işlem kamuoyuna duyurulmalıdır.

Yanıtla038
SUNSET null:

hakkımızı yiyen de yediren de defolup gitsin

Yanıtla032
Fatih Yıldırım:

VİDEOYU İYİCE SEYREDİNCE ORANIN TÜRKİYE OLMADIĞI DA BELLİ. CADDE DE GEZENLERE BAKINCA TÜRKİYE DE BİR YER OLMADIĞI DA BELLİ, GEZEN İNSANLARDAN VE KIYAFETLERİNDEN.

Yanıtla920
Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title