Haberler

Diyarbakır'da protesto! Diyarbakır'da ne oldu? Olay ne, ne oldu?

Güncelleme:
Abone Ol

Diyarbakır'da ne oldu? Olay ne, ne oldu? Diyarbakır Sur'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösteren bir grup, bir hamburger ve kahve zinciri mağazalarına girerek protesto düzenledi. Grup üyeleri, "Cenk, cihat, şehadet" sloganları atarak renkli boyayla dolu balonları içeriye fırlattı. Mağazada bulunan müşteriler ise panikle kaçıştı.

Diyarbakır'da ne olduğu merak ediliyor. İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği şiddetli saldırılar devam ederken kimileri İsrail menşeli ürünleri boykot ederek tepkisini dile getiriyor. Bazı protestolarda ise korku dolu anlar yaşanıyor. Bunun son örneği ise Diyarbakır'da bulunan bir fast food ve kahve zincirinin şubelerinde meydana geldi. Peki, Diyarbakır'da ne oldu? Olay ne, ne oldu?

DİYARBAKIR'DA NE OLDU?

Diyarbakır Sur'da İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırıları protesto eden bir grup, bir hamburger zincirinin mağazasına girerek sloganlar atmaya başladı. "Cenk, cihat, şehadet" diyerek bağıran kalabalık grup restoranın üst katına çıktı. O sırada içeride bulunan müşteriler ise korku ve panikle kaçışmaya başladı. O anlar cep telefonu kameralarına böyle yansıdı.

OLAY NE?

Taşıdıkları pankartlarla hamburgerciye giren kalabalık grup, ellerindeki renkli boyayla dolu balonları içeriye fırlatarak şeriat sloganları attı. Müşteriler ise kaçışmaya başladı. Restoranın kısa sürede boşaltılmasıyla birlikte içeride protestoculardan başka kimse kalmayınca olası bir gerginliğin de önüne geçilmiş oldu.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Diyarbakır Diyarbakır İsrail İsrail Gazze Sur 3.Sayfa Gündem Politika Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title