Haberler

Dolandırıcılık iddiasıyla gündeme gelen fenomen Nevra Bilem'in mağdur kişiye attığı ses kaydı ifşa oldu

Son Güncelleme:
Abone Ol

Dolandırıcılık iddiasıyla gündeme gelen ve hakkında çok sayıda suç duyurusu bulunan fenomen Nevra Bilem'in mağdur olduğu için parasını geri isteyen takipçisine attığı ses kaydı ortaya çıktı. Bilem'in dolandırıldığını söyleyerek parasını geri isteyen takipçisine "Allah nasip ederse sen duanı et, Ramazan'da bolca duanı et o para seni bulur" dediği duyuldu.

Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı dahil olmak üzere birçok suçlamadan dolayı tutuklanan Engin ile Dilan Polat'ın ardından sosyal medya fenomenleri de gündeme gelmeye devam ediyor. Daha önce dolandırıcılık suçlamasıyla adından söz ettiren ve hakkında şikayetler bulunduğu ileri sürülen fenomen Nevra Bilem'in parasını isteyen takipçisine "Sen duanı et, o para seni bulur" dediği ses kaydı ifşa oldu.

HAKKINDA ÇOK SAYIDA ŞİKAYET VAR

Kanal D Ana Haber'de yer alan bilgilere göre, altınlarıyla çektiği videolarla tanınan Nevra Bilem'in yaptığı reklamlarla takipçilerine ürün sattığı, parayı aldıktan sonra ürünleri yollamadığı ileri sürüldü. Hakkında 30'a yakın şikayet bulunan Bilem'in mağdur olan bir takipçisine attığı ses kaydı herkesi şaşkına çevirdi.

Dolandırıcılık iddiasıyla gündeme gelen fenomen Nevra Bilem'in mağdur kişiyi attığı ses kaydı ifşa oldu

NEVRA BİLEM: SEN DUANI ET O PARA SENİ BULUR

Bilem'in reklamlarından dolayı mağdur olan bir kişi, fenomenden parasını istedi. Bilem ise mağdur kişiye ses kaydı atarak "Ben suçluyu haklıyı ayıramıyorum ayıramadığım için de bir ödeme yapmıyorum. Ben parasında değilim ben dolandırıldım yani, ben şu an kimseye güvenemiyorum. Allah nasip ederse sen duanı et Ramazan'da bolca duanı et o para seni bulur" dedi.

NEVRA BİLEM'DEN İDDİALARA CEVAP

Bir süredir hakkındaki dolandırıcılık iddiasıyla ilgili avukatı aracılığıyla açıklama yapan Nevra Bilem, şu ifadeleri kullanmıştı: "Öncelikle dikkatinizi çekmek istediğimiz konu, müvekkilimize yöneltilen suçlamalar asılsız haberlerdir. TV kanallarında paylaşılan içerikte dile getirilen iddiaların çoğunluğu mizansendir ve müvekkilimizin takipçileri, bu durumun farkındadır. Ancak, bu bilgiye sahip olmayan kişilerin, kimi kötü niyetlerinden kimi de eksik bilgi sahibi olmasından dolayı kamuoyunda müvekkilimizin yanlış anlaşılmasına neden olabilmekte, hatta bu durum müvekkilimizin kara para aklama, dolandırıcılık gibi ciddi suçlamalarla anılmasına sebep olabilmektedir."

Dolandırıcılık iddiasıyla gündeme gelen fenomen Nevra Bilem'in mağdur kişiyi attığı ses kaydı ortaya çıktı

"TİCARET VE SOSYAL MEDYADAN KAZANÇ SAĞLIYORLAR"

"Müvekkilimizin ailesinin ve şahsının gelir kaynakları, eşinin ve aile büyüklerinin yıllardır yürüttüğü ticaret ve sosyal medya platformlarındaki kazançlarıyla sınırlıdır. TV yayınlarındaki haberlerde bahsi geçen güzellik merkezleri veya benzeri satış faaliyetleriyle ilgili iddialar asılsızdır. Müvekkilimiz ve ailesinin bu alanlarda herhangi bir ticari faaliyeti söz konusu değildir. Müvekkilimizin videolarının amacı, mizansene dayalı içerikler olup sosyal medyada popüler olan trend videolar çekerek bilinirliğini ve takipçi sayısını artırmaktır. öne çıkan altınlar gibi unsurlar da bu amaç doğrultusunda kullanılan görseller olup altınların bir çoğu imitasyon bir çoğu evlilik birliği içerisinde müvekkilimizin ve eşinin birikimleri bir çoğu ise eşi ile birlikte kurmuş olduğu evlilikten olma çocuklarına takılan takılardır."

"SUÇLAMALARI REDDEDİYORUZ"

Bu doğrultuda ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara sesleniyor, müvekkilimize yöneltilen suçlamaların doğruluğunun araştırılmasını talep ediyoruz. Cevap hakkımızı kullanarak haber kanallarında müvekkilimize yöneltilen suçlamaları reddettiğimizi, gerçek dışı haberlerle ilgili olarak 5187 Sayılı Basın Kanun'un I4.maddesindeki 'Süreli yayınlarda kişilerin şeref ve haysiyetini ihlal edici veya kişilerle ilgili gerçeğe aykırı yayım yapılması halinde düzeltme yapılacağı, düzeltme ve cevabın birinci fıkrada belirlenen süreler içinde yayınlanmaması halinde yayını için tanınan sürenin bitiminden itibaren, birinci fıkra hükümlerine aykırı şekilde yayımlanması halinde ise yayım tarihinden itibaren on beş gün içinde cevap ve düzeltme talep eden kişi, bulunduğu yer sulh ceza hakiminden yayımın yapılmasına veya bu kanun hükümlerine uygun olarak yapılmasına karar verilmesini isteyebilir' düzenlemesi gereğince ilgili haber kanallarındaki haberlerin düzeltilmesi için tüm hukuki haklarımızı kullandığımızı ve kullanacağımızı ayrıca söz konusu dolandırıcılık eyleminde müvekkilimizin de mağdur olduğunu bu sebepten haklarını hukuki olarak aramak adına kendisini dolandıran, hakaret eden kişi, kurum ve kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu tüm kamuoyuna bildiririz."

Dolandırıcılık iddiasıyla gündeme gelen fenomen Nevra Bilem'in mağdur kişiyi attığı ses kaydı ortaya çıktı

Dolandırıcılık iddiasıyla gündeme gelen fenomen Nevra Bilem'in mağdur kişiyi attığı ses kaydı ortaya çıktı

Dolandırıcılık iddiasıyla gündeme gelen fenomen Nevra Bilem'in mağdur kişiyi attığı ses kaydı ortaya çıktı

Dolandırıcılık iddiasıyla gündeme gelen fenomen Nevra Bilem'in mağdur kişiyi attığı ses kaydı ortaya çıktı

Ecem Altan
Haberler.com - Hukuk

Sosyal Medya Hukuk Magazin Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title