Haberler

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

Güncelleme:
Abone Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP lideri Özgür Özel ve Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'le bir araya gelmesi, sonrasında Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un Sinan Ateş cinayetiyle ilgili yaptığı açıklama MHP'de ciddi bir rahatsızlık yarattı. Bahçeli "Gerekirse ittifakı bitiririz" resti çekerken AK Parti "Yola devam" vurgusu yaptı. İşte takip edemeyenler için AK Parti-MHP gerilimine dair tüm olup bitenler...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önce CHP Genel Merkezinde Genel Başkan Özgür Özel daha sonra da öldürülen Ülkü Ocakları Eski Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüşmesi MHP ile AK Parti arasındaki iplerin gerilmesine neden oldu. Bu görüşmelerin yankıları sürerken Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un Sinan Ateş cinayetiyle ilgili açıklaması gerginliği had safhaya çıkardı.

BAKAN TUNÇ NE DEDİ?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu toplantısına katılmak için Meclise gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine ilişkin soruya Tunç, "1 Temmuz'dan itibaren de deliller mahkemede tartışılacak, bağımsız ve tarafsız yargımız bu konuda adaleti tecelli ettirecektir" şeklinde yanıt verdi.

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

BAHÇELİ'DEN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayşe Ateş ile görüşmesi ve ardından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç tarafından yapılan açıklama sonrası gözlerin çevrildiği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sert bir değerlendirme geldi.

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenlerBahçeli'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özgür Özel'in görüşmesi öncesi yaptığı yüzüklü paylaşım büyük ses getirmişti.

İTTİFAKIN DAĞILABİLECEĞİNİ İMA ETTİ

Normalleşme adımlarının önünde kendilerini engel olarak görenlere "Hodri meydan" diyen Bahçeli, "Bu kapsamda siparişi yapılan normalleşme ve yumuşama atmosferinin sürdürülebilir hale gelmesinin önünde şayet Milliyetçi Hareket Partisi bariyer olarak telakki ve tarif ediliyorsa bu konuda da geniş bir ittifak husule gelmişse, bize düşen sorumluluk ülkemiz ve milletimiz uğruna her türlü fedakarlığı göze almak, gereğini ise gönül huzuruyla yapmaktır" sözleriyle Cumhur İttifakı'nın dağılabileceğini ima etti.

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

AYŞE ATEŞ İÇİN "KAPI KAPI GEZDİRİLEN" İFADESİNİ KULLANDI

Açıklamasında isim vermeden Sinan Ateş'in eşine de göndermede bulunan Bahçeli, "İddianamesi hazırlanan bir cinayet davası üzerinden de Milliyetçi-Ülkücü Hareket'e yönelik itibar suikastının yaygınlaşması, bu suikasta refakat eden kimi isimlerin sürekli parlatılması, dahası kapı kapı gezdirilmesi, ekran ekran dolaştırılması, bir hak ve hukuk arayışından öte iç huzur ve barış ortamını zehirlemeye tam teşebbüstür. Milliyetçi Hareket Partisi mezkur davanın 1 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak duruşmasında mutlaka hazır bulunacak, karanlık oyunlarla ve bu oyunların figüranlarıyla Türk yargısının huzurunda hesaplaşacaktır" dedi.

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPTIRDI

Bahçeli'nin bu sözleri sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Ülkemizi karşı karşıya olduğu tehlikelerden korumak ve geleceğe güçlü bir şekilde taşımak için kurulan Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmak için Cumhur İttifakı olarak, ülkemizi geleceğe taşımak ve milletimize hizmet etmek noktasında güçlü siyasetlere imza atmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın vurguladığı gibi bu konudaki irademiz tamdır" ifadelerine yer verdi.

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

FETİ YILDIZ'DAN İMALI SÖZLER

Cumhur İttifakı'nın geleceğiyle ilgili tartışmalar devam ederken gazeteci Hilal Köylü, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, "AK Parti'den, MHP'den Cumhur İttifakı'nı cilalayan, yücelten, büyüten açıklamalar yağıyor. Erdoğan da 'Anca beraber kanca beraber' diyecek. Ötesi yok. İttifak, Erdoğan'la Bahçeli'nin ortak eseri" yorumunda bulundu. Hilal Köylü'ye yanıt, MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'dan geldi. Köylü'nün paylaşımını alıntılayan Yıldız, "Kıyafetiniz güzel, çok da yakışmış. Siyasi değerlendirmeleriniz için aynı şeyi söyleyemem" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Devlet Bahçeli Yılmaz Tunç Sinan Ateş Özgür Özel Ayşe Ateş AK Parti MHP Politika Güncel Haberler

1000

Yorumlar (11)

Can null:

MHP yi KULLANDI atıyor :) :) :))

Yanıtla5675
Serkan Aydemir:

MHP’nin Ak Partiye ne ufak bir oy faydası yok, taban asla vermiyor sadece nemalanıyor.

Yanıtla2272
Furkan Kutlay:

Yazık günah Ülkemizn geldiği hale bakın 3 çocuk babası Bir Akedemisyen bir baba bir Eski siyasetçi sokak ortasında katledildi yargı üstüne gidemiyor Ve inanın sokakta oynayan çocuk bile biliyor katiller kim azmettirenler kim herşey ortada Bu olayın üstüne gidilmez ise Ak parti çok oy kaybedecek insaların devlete güveni kalmayacak Adalet bir gün herekese lazım olacak

Yanıtla367
Ismail Aybey:

yarası olan gocunur. demek ki yara büyük. hani mesele memleket meselesi, beka meselesi idi. şahsi işe dönünce işler degisti.

Yanıtla663
Fırat Çiçek:

Akparti ve ülke selameti açısından MHP ile arasina mesafe koyması iyi olur...

Yanıtla1649
Cahi Savar:

Adil bir seçimde Mhp nin oyu % 4 ü geçmez..

Yanıtla1144
Hasan Kastamonulu:

Bu yaşananları görünce ülkemizin gerçek beka sorunu MHP dir.

Yanıtla633
Mücahid Emre:

Akp-Yrp-Mhp ittifakı olursa yeniden mecliste çoğunluğu kazanabilirler. Chp-dem-diğerlerinin şansı çok gözükmüyor

Yanıtla335
Aytekin Balpınar:

Artık millet yalanları yemiyor.İnsallah dürüst bir insan gelir de şu güzelim ülkeyi bataklıktan kurtarır.

326
Furkan Kutlay:

Allah korkusu olan bir insan bu 2 çocuğun babasının katili kim bulur Zaten Türkiye’de bilmeyen yok ama ne gariptir Yargı bilmiyor Adalet bir gün herkese lazım olacak Ama adalet İyi ki Allah var iyiki Hesap var İyiki Allah büyük ve herşeye gücü yeten

Yanıtla033
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title