Haberler

BDDK, Marin Yatırım Bankası, Aytemiz Yatırım Bankası ve Adil Katılım Bankası'na faaliyet izni verdi

Abone Ol

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, 3 yeni bankanın kurulmasına onay verdi. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Marin Yatırım Bankası AŞ, Aytemiz Yatırım Bankası AŞ ve Adil Katılım Bankası AŞ'ye faaliyet izni verildi.

BDDK, Marin Yatırım Bankası AŞ, Aytemiz Yatırım Bankası AŞ ve Adil Katılım Bankası AŞ'ye faaliyet izni verdi.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

BDDK'nin söz konusu kararları bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, BDDK, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun 7'nci ve 8'inci maddeleri kapsamında yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde, kanunun 6'ncı maddesi uyarınca kurucu ortaklar Mehmet Koç, Sefa Koç, Noman Tekin, Meltem Süloğlu ve Yavuz Duranoğlu tarafından 1 milyar 500 milyon TL sermayeli "Marin Yatırım Bankası AŞ" ünvanlı, kurucu ortaklar Aytemiz Finansal Hizmetler AŞ, İsmail Aytemiz, Hüseyin Aytemiz, Ahmet Aytemiz ve Kerem Aytemiz tarafından 1 milyar 500 milyon TL sermayeli "Aytemiz Yatırım Bankası AŞ" ünvanlı kalkınma ve yatırım bankalarının kurulmasına izin verdi.

DİJİTAL KATILIM BANKASI KURULMASI ONAYLANDI

BDDK yine 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun 7'nci ve 8'inci maddeleri kapsamında yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde, kanunun 6'ncı maddesi uyarınca, Dijital Banka Yönetmeliğinde dijital bankalar için belirtilen faaliyet esaslarına uygun olarak faaliyet göstermek ve faaliyet izni başvurusunu bu çerçevede yapmak üzere, kurucu ortaklar Ali Emre Ballı, Murat Yönaç, Özberk Çetinkaya, Ali Paslı ve Fahri Akcan tarafından Türkiye'de 3 milyar TL kuruluş sermayeli "Adil Katılım Bankası AŞ" ünvanlı bir (dijital) katılım bankası kurulmasını da onayladı.

Kaynak: AA / Ekonomi

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu Banka Ekonomi Güncel Haberler

1000

Yorumlar (13)

Mesut:

Yeni bankalar kuruluyorsa kriz var demektir. Birileri kaybediyor birileri götürüyor

Yanıtla27131
Erhan Sarac:

Bende ŞALVAR BANKI KURMAYA GİDİYORUM

14
Onemli Degil:

Hayra Alamet Degil Gibi Sanki...

Yanıtla487
Güray Dilli :

Bankadan ziyade yeni Bakanlık Kurulsun . Örnek ; Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemin bir Denizcilik Bakanlığı yok . Komşularımızla ortak çalışmalar yapacak bir Dış İşler Bakanlığı yok . Madenlerimizle ilgili MTA dan başka bu işe el atacak Madenler Bakanlığı yok vs vs

Yanıtla1052
mehmet:

600 vekilimiz var ama! birde onlarca danışmanları.

114
Uzman:

BEN EKONOMİSTİM AĞAM :) ONLAR ANLAMAZ ONLAR BİLMEZZZ

Yanıtla840
SUNSET null:

parası olanın, olmayanı halletmek için sıraya girdiği bir bankacılık yarışına yeni katılımlar. hayırlı olmasın!

Yanıtla234
Baba Yabgu:

Bu faizlerle kısa zamanda köşeyi dönerler

Yanıtla129
Kasım Ekşi:

Üç beş senede bir ekonomik krizin olduğu bir ülkede en fazla geliri bankalar kazanır.Ver kartı ver krediyi al evi arsayı, tarlayı.

Yanıtla121
M.Sîraç null:

bankalarını açmaması şaşırtmıştı zaten. mecburi açmak zorunda kaldı malûm Avrupa bankaları artık gayrı işler yapmak istemiyor

Yanıtla316
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title