Haberler

Bakan Uraloğlu: Bursa'ya yeni otoyol yapacağız

Güncelleme:
Abone Ol

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Bursa'ya 40 kilometrelik yeni bir otoyol yapılacağını duyurdu. Uraloğlu, Bursa Çevre Yolu'nun "Şehir içi yol gibi" kaldığını ve günlük araç geçişlerinin 100 binleri aştığını belirterek Ankara-Bursa hızlı tren projesiyle ilgili de hattın İzmir'e kadar uzanacağına dikkat çekti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Bursa'yla ilgili yeni otoyol projesini açıkladı. "40 kilometre civarında yeni bir otoyol yapacağız." diyen Uraloğlu, yapılacak otoyolla trafiğin rahatlayacağını belirtti.

"BURSA GEÇİŞİNİ KAPSAYACAK BİR OTOYOL OLACAK"

Katıldığı canlı yayında konuşan Bakan Uraloğlu, İstanbul- İzmir otobanında en yoğun bölgenin Bursa olduğuna dikkat çekerek "Günlük araç geçişleri 100 binleri geçti. Orada daha kuzeyden ikinci bir otoyol projesine başlandı. Orayı çözeceğiz. 40 kilometre civarında yeni bir otoyol yapacağız. Bursa geçişini kapsayacak bir otoyol olacak. İstanbul'dan gelip Osmangazi Köprüsü'nü geçip Bursa'ya girişte, yani Ovakça yakınlarında mevcut çevre yoluna gelmeden kuzeyden ayrılıp Bursa'yı kucaklayıp Susurluk istikametine doğru gidip bağlayacak olan bir yeni yol yapıyoruz. Başladık. Burayı rahatlatmış olacağız." ifadelerini kullandı.

Bakan Uraloğlu: Bursa'ya yeni otoyol yapacağız

BURSA'YA BAĞLANACAK HIZLI TREN PROJESİ

Ankara-Bursa hızlı tren projesi hakkında da konuşan Uraloğlu, "Eskişehir üzerinden Bursa'ya bağlanacak projemiz var. İstanbul'dan bir anda yüksek hızlı trenle İzmir'e gelecek bir bağlantı yapmış olacağız." şeklinde konuştu.

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Abdülkadir Uraloğlu İstanbul Ankara İzmir Bursa Ulaşım İnşaat Haberler.com Özel Otomobil Yaşam Ekonomi Haberler

1000

Yorumlar (11)

sade vatandaş:

otobanı hazine gararantili yap peşkeş devret modeliyle 150 yıllığına geçenden bin geçmeyenden iki bin lira geçiş ücretiyle yapılırsa çok güzel olur

Yanıtla1355
Nurullah Aydın:

YAPMAYIN BAKANIM SÜRÜNSÜNLER

Yanıtla4919
Özcan Özcan:

hoşşşttttt

1333
ENDER KURT:

böyle düşündüğünüz sürece kaybetmeye mahkumsunuz.

11
ismail Yasin:

sen önce emeklilerin maaşını öde.. emeklilerin haklarını ver. yol yapacaksın nereye yine rant..

Yanıtla1936
Cemalettin Doğan:

Kaç paraya geçeceğiz.istanbuldan İzmire kadar. Bayramda dahi ücretli. Çünkü özelleştirilmiş sonra da yol yaptık yaptın. Reis bayramda. Otoyol ücretsiz diyor. Güzel fakat İstanbul İzmir arası. Ücretli

Yanıtla437
Bursa Gamer:

hadi inşallah !

Yanıtla414
Huseyın Sezgi:

Yeşil Bursa ya iyilik olur.

Yanıtla315
Serkan Sezer:

Ankara Delice kısaca Kırıkkale otoyolu ne zaman başlayacak.5 yıl ihale sürdü 5 yılda kazanan firmaya starttı mı bekleyeceğiz Ayrıca acil koduyla Kalecik Kırıkkale kavşağına köprülü kavşak Türkiye de birinci öncelikli iş durumunda halaaa neden bekleniliyor anlamıyorum.

Yanıtla113
Mehmet Arı:

başlarım Bursa'nın otoyoluna size sahip çıkana sahip çıkın gelin Malatya'ya yuzbinler evsiz önce bu işleri yapın yeter yav bu kadar saçmalık olmaz ha iyice delirttiniz bizi

Yanıtla34
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title