Haberler

Yapı Kredi'nin satışıyla ilgili iddialara Koç Holding'den açıklama var: Görüşmeler sürüyor

Güncelleme:
Abone Ol

Yapı Kredi'nin, First Abu Dhabi Bank'a satılacağı iddialarıyla ilgili Koç Holding'den açıklama geldi. Holding, 80 yıllık bankanın satış süreciyle ilgili ön görüşmelerin sürdüğünü ancak henüz önemli bir gelişme olmadığını bildirdi. Açıklamanın ardından Yapı Kredi hisseleri borsada yükseliş kaydetti.

Koç Holding, 1944'te kurulan Yapı Kredi'nin Birleşik Arap Emirlikleri merkezli First Abu Dhabi Bank'a satışına ilişkin iddialar üzerine Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı. Açıklamada ön görüşmelerin devam ettiği ancak kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte bir gelişme bulunmadığı bildirildi.

"GÖRÜŞMELER AÇIKLAMA GEREKTİRECEK NİTELİKTE DEĞİL"

Koç Holding, bağlı ortaklığı Yapı Kredi'de sahip olduğu paylarının satışına ilişkin haberlerle ilgili KAP'a yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Basın-yayın organlarında, bağlı ortaklığımız Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.'de (YKB) sahip olduğumuz payların satışına yönelik görüşmelerin son aşamaya geldiğine dair haberler çıkmıştır. Bilindiği üzere holding şirketi olarak portföyümüz ile ilgili gündeme gelebilecek alternatiflerin değerlendirilmesine yönelik olarak, ilgili taraflarla görüşmeler yapılabilmektedir. Medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak da benzer nitelikte ön görüşmeler devam etmekle birlikte, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 Özel Durumlar Tebliğ kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte bir gelişme bulunmamaktadır. İşbu açıklama yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmıştır" denildi.

AÇIKLAMA SONRASI HİSSELERDE YÜKSELİŞ

Yapı Kredi'nin satılıp satılmayacağıyla ilgili iddiaların ardından yapılan açıklama, kurumun borsadaki hisselerini de etkiledi. Açıklama sonrası borsada işlem gören Yapı Kredi hisseleri yüzde 9,97 ile tavan artış seviyesine ulaştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Koç Holding Abu Dhabi Banka Finans Ekonomi Güncel Haberler

1000

Yorumlar (10)

Ahmet Melih ALEMDAR:

Ali Koç a para lazım :)

Yanıtla4981
Onur null:

Morinho gelicek anca karşılar

2632
Zeki Anti:

Adam şirketleri boşalttı o kadar transfer parası nasıl karşılanacak..

Yanıtla3624
Güray Dilli :

Ne arap parasıymış ya...

Yanıtla1045
Mehmet Yılmaz:

Özel bankalar arasında bir zamanlar KARA MEHMET yönetimde birinci sıradaydı,adam gibi adamdı,üzerine çulandılar satmak zorunda kaldı,şimdiki yönetenler Yapı Krediyi ne duruma düşürdüler.

Yanıtla523
Demirkan Yılmaz:

satın süper olur

Yanıtla324
pusatalfa:

Hani onlar Atatürke karşı saygısız dı onlarla asla hiç bir şey yapılmazdı ne oldu başkan.

Yanıtla14
Ergün Erkuş:

KISACA ABD YE EFENDİSİ İSRAİLE SATILIYOR..

Yanıtla05
Hamit Gündoğdu:

Acaba satış gönül rızasıyla mı? Himm ne dersiniz.. sistemi ve kâr getiren bir bankanın satışı nedense bir garip geldi bana ..

Yanıtla03
Tamer Çakır:

bankacılık güzel para getiren bir işti herhalde işin artık sonu gözüktü elden çıkarıyorlar

Yanıtla00
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title