Haberler

Servisleri kaldırılan kamu çalışanlarına destek verilecek

Güncelleme:
Abone Ol

Kamuda tasarruf paketine ilişkin değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Şu an devam eden servisler süresi doluncaya kadar devam edecek. Toplu taşıma konusunda kamu çalışanlara destek sunulacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, konuk olduğu tv100 ekranlarında Başak Şengül, Kübra Par ve Duygu Gözde Arslan'ın sorularını yanıtladı. Yılmaz, kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında servisleri kaldırılacak çalışanlara ekonomik olarak destek sunulacağını ifade etti.

SERVİSLERİN KALDIRILMASI MESELESİ

Yılmaz, konuyla ilgili açıklamasında "Kamuya eleman alınmayacak diye bir şey söz konusu değil, bir sınır getiriliyor. Ne kadar eksildiyse o kadar istihdam yapılacak. Bunu aşmamak istiyoruz. Kamuda 5 milyonun üzerinde çalışan var. Bir de personel harcamaları tek seferlik değil, sürekli harcamayı gerektiren hususlar. Kamu hizmetlerini aksatmadan belli bir dönem için böyle bir sınır getirdik. Günün ihtiyacına göre planlama yapılmış olunacak. Şu an devam eden servisler süresi doluncaya kadar devam edecek. Toplu taşıma konusunda kamu çalışanlara destek sunulacak" dedi.

Servisleri kaldırılan kamu çalışanlarına destek verilecek

BİRDEN FAZLA MAAŞ ALAN KAMU GÖREVLİLERİ

Birden fazla yerden maaş alan kamu görevlilerinin ücretlerine üst sınır getirilmesine ilişkin soru üzerine Yılmaz, kamunun geneli için yıllardır bir uygulama bulunduğunu ve ne kadar yönetim kurulu üyeliği olursa olsun maaşı dışında sadece bir yerden maaş alma hakkı verildiğini anlattı. Yılmaz, buna yönelik bazı istisnaların olduğunu belirterek, "Birtakım şirketlerde, kamunun ortaklığı olduğu yapılarda görevlendirilenler istisnai de olsa yüksek (maaş) alabiliyorlar. Kamuoyunda bir tepki oluştu bu konulara, adaletsizlik duygusu oluşturdu. Dolayısıyla bir genel sınır koyma kararı aldık" ifadelerine yer verdi.

"TASARRUF PAKETİ REFORMLARIMIZIN BİR PARÇASI"

Açıklanan tasarruf paketi için "Bizim reformlarımızın, yaptığımız çalışmaların bir parçası" diyen Yılmaz, şöyle devam etti: Daha bütünlük içinde bakmak gerekiyor kamu dengelerine. İşin diğer harcama boyutları olduğu gibi gelir boyutu da var. Tahsilat oranını artırdığınız, kayıt dışılığı azalttığınız zaman gelir tarafından dengenizi iyileştirmiş oluyorsunuz. Toplu etkiyi, OVP'yi eylül ayında güncellediğimizde görmüş olacaksınız."

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Ekonomi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı İş Dünyası Politika Ekonomi Güncel Haberler

1000

Yorumlar (54)

Ahmet Turhan Hava:

Aman madur olmasınlar canım sonuçta asgari ücret alıyolar ! fazla imkanları yok ! Allah Celle Celâlûhû yardımcıları yardımcımız olsun.

Yanıtla98165
Seko:

O zama iki kitap okuyup sende menmur olaydın

187111
Se. Ba.:

Sekocum takmış kitaba okumaya, bu ülkede kaç milyon okuyan genç var biliyormusun? Çoğu pazarda hıyar satmaya çalışıyor, torpilli olan ise okumasına gerek yok , boş konuşuyorsun yani,

39166
Ahmet Turhan Hava:

sekoo şuan kamuda o kadar torpilli eleman varki sorsan alın teri derler. ancak o torpiller sıratta öyle bir patlayacak hiç şüphem yok Allah'ın izniyle

1996
Murat PALACI:

Se. Ba. Herkes okursa kim pazarda hıyar satacak? Herkes üniversite okursa apartmanın foseptiğini açan belediye personeli 4 yıllık lisans mezunu olur! Bundan rahatsız olmaya gerek yok...

3115
osman kara kara:

En tepede çalışan kamu görevlsine bir kısıtlama gelmeyecekmi? Sivri zekalılar anlar kimden bahsettiğimi :))

Yanıtla20128
Yunus:

Cesaretin varsa isim yaz

10
Baba Yabgu:

Servis dolu gidiyorsa kalması daha mantıklı olabilir yol parası servis fiyatını geçer

Yanıtla19106
sinan çayırcı:

Servis gelmeyince taksi tutuyordunuz ya yine tutun

3452
KILIÇ ASLAN:

Hayatı boyunca neredeyse iş yapmamış; servise bin işe, akşama kadar çene, bilgisayardan aç bi oyun sonra eve tarzı çalışan memurlar belki ilk defa biraz uğraşmaya başlayınca emekli olur. Bu tek boyutlu bir kavram değil. Arı gibi çalışan memurlardan bahsetmiyorum tabi.

872
Tüm 54 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title