Haberler

Elektronik devi Toshiba, 4 bin çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor

Güncelleme:
Abone Ol

Japonya merkezli elektronik devi Toshiba'nın ülke içinde çalışan sayısının yüzde 6'sına denk gelen 4 bin personelini işten çıkaracağı iddia edildi.

Elektronik devi Toshiba'nın 4 bin çalışanını işten çıkarmaya hazırlandığı öne sürüldü. Son dönemde finansal kayıplar yaşayan şirketin yeniden yapılanmaya gitmek istediği öğrenildi.

CEO TARO: ACI VEREN BİR KARAR

Toshiba Üst Yöneticisi (CEO) Şimada Taro konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Taro, işten çıkarmaları "acı veren bir karar" şeklinde niteledi. Ayrıca üst yönetici Taro "Toshiba'nın, bir 100 yıl daha hayatta kalması için bu gerekli." dedi.

FİNANSAL KAYIPLAR YAŞADILAR

Toshiba'nın son dönemde finansal kayıplar yaşadığı öğrenilirken elektronik devinin yeniden yapılanmaya giderek personel sayısını düşüreceği ifade edildi.

Kasım ayına kadar Japonya'da 4 bin personelini işten çıkarması beklenen Toshiba'da CEO Taro şirketi tekrar büyüme yoluna koymayı hedeflediklerini de aktardı.

481 MİLYON DOLARLIK NET ZARAR

1875 yılında Tokyo'da kurulan Toshiba, Nisan 2023-Mart 2024 dönemini kapsayan 2023 mali yılında 74,8 milyar yen (481 milyon dolar) net zararı olduğunu duyurmuştu.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Teknoloji

Japonya Toshiba Teknoloji İş Dünyası Dünya Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Eylem Tok ve oğlunun duruşması ne zaman? ABD, Eylem Tok ve oğlunu Türkiye'ye iade edecek mi? 2024- 2025 Süper Lig ne zaman başlayacak? Süper Lig fikstürü açıklandı mı? KPSS sınavları ne zaman? KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim sınavları ne zaman yapılacak? Lol çöktü mü? 18 Haziran League of Legends sorun mu var, neden açılmıyor, bağlanmıyor? Türkiye - Gürcistan maçı canlı izle! TÜRKİYE- GÜRCİSTAN MAÇI HD İZLEME LİNKİ 18 HAZİRAN BİM AKTÜEL YENİ GELEN ÜRÜNLER! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Valorant çöktü mü? 18 Haziran Valorant sorun mu var, neden açılmıyor, bağlanmıyor? Yurtiçi kargo bayramda açık mı? Yurtiçi kargo bayramda dağıtım yapıyor mu, saat kaçta açılıyor, kapanıyor? Bankalar hangi gün açılacak? Bankalar ne zaman, hangi tarihte mesaiye başlıyor? Bayramda bankalar kapalı mı, açık mı? House Of The Dragon hangi platformda? House Of The Dragon dizisi nerede, hangi platformda? Arda Güler İlk 11'de oynayacak mı? Arda Güler Türkiye - Gürcistan maçında var mı, kadroda mı? Turkcell bayramda açık mı? Turkcell bayileri bayramda kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? Metro market bayramda açık mı? Metro market bayramda çalışıyor mu, kaça kadar açık? Trendyol Express bayramda çalışıyor mu? Trendyol Express bayramda açık mı, kapalı mı? Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 18 Haziran Salı Survivor yeni bölüm!
1000

Yorumlar (3)

EVEREST:

Japon şirketi bile iflasa vardıysa dünyanin krizi kaçınılmaz

Yanıtla124
Bursa Gamer:

Japonlar halk olduğu gibi şirketlerde gelenekcidir çağa ayak uyduramayan şirketlerinde birbir batıyor eskiden laptop denince akla gelen Toshiba idi şimdi silindi gitti

Yanıtla04
tamer topaloglu:

Toshiba da şu anda 376 bin kişi çalışıyor yani...

Yanıtla01
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title