Haberler

Trabzonlu esnafın kampanya afişi görenleri şaşkına çevirdi! İndirimli hali daha pahalıya geldi

Güncelleme:
Abone Ol

Trabzonlu bir esnafın iş yerinin camına astığı kampanya afişini görenler dönüp bir daha baktı. Çifti 15 lira olan eldivenin 6 çiftini 100 liradan satışa sundu. Dükkan sahibi, azalan müşteri potansiyelini arttırmak ve dikkat çekmek için böyle bir yönteme başvurduğunu söyleyerek satışların arttığını ifade etti.

Trabzonlu bir esnafın iş yerinin camına astığı kampanya afişinin görüntüleri sosyal medyada milyonlarca kez izlendi. 1 çift eldivenin 15 TL'ye satıldığı dükkanda kampanyaya gittiğini duyuran iş yeri sahibi 6 çift eldiveni ise 100 TL'den sattığını açıkladı. Kampanya afişini görenler ise hesaplama yaptığında bir yanlışlık olduğunu anlayınca dükkan sahibine durumu anlatmaya çalıştı.

KAMPANYALI HALİ DAHA PAHALIYA GELDİ

Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesinde esnaflık yapan 41 yaşındaki Elyesa Kaya, son dönemlerde azalan müşteri potansiyelini arttırmak için dikkat çekmek istedi. Dükkanında satışa sunduğu iş eldivenlerinde kampanyaya giden Kara, bununla ilgili bir afiş hazırladı. 1 çift eldiveni 15 TL'ye sattığı işyerinde kampanyaya gittiğini açıklayan esnaf 6 çift eldiveni ise 100 TL'ye satacağını duyurdu.

Trabzonlu esnafın kampanya afişi görenleri şaşkına çevirdi! İndirimli hali daha pahalıya geldi

AFİŞ SAYESİNDE MÜŞTERİSİNİ ARTIRDI

Dükkan camına hazırladığı kampanya afişini asan Kara, çok sayıda vatandaşın da dikkatini çekti. Kampanyayı görünce iş eldiveni almak isteyen ancak hesaplama yaptıklarında ise bir yanlışlık olduğunu anlayan vatandaşlar durumu dükkan sahibine anlatmaya çalıştı. hazırladığı kampanya afişi sayesinde vatandaşın dikkatini çeken ve müşteri potansiyeli artan esnafın afişi ise sosyal medyada milyonlarca görüntülenmeye ulaştı.

Trabzonlu esnafın kampanya afişi görenleri şaşkına çevirdi! İndirimli hali daha pahalıya geldi

"YURT DIŞINDAN BİLE ARAYANLAR OLDU"

Esnaf Elyesa Kaya ise, videoyu görünce yurtdışından bile arayanların olduğunu söyledi. İlçede 21 yıldır esnaflık yaptığını belirten Kaya, "Herkes normal kampanya yapıyor dedik bir değişiklik olsun izlensin onun için eldivenin çifti 15 lira normalde 3 çifti 100 lira yapar. Biz 6 çiftini 100 lira yapınca herkesin çok dikkatini çekti. Gelen hesap yapmaya başladı. Yanlış yazdınız diyenler oluyor. Sonra biz bunu çekip sosyal medyaya yükledik. Baktık ki bunu milyonlar izlemeye başladı. Cep telefonlarımız susmadı. Yurt dışından bile arayanlar oldu" dedi.

"SATIŞLAR ARTTI"

Meşhur eldivenlerden almak isteyenler olduğunu kaydeden Kaya, "Bu kadar izleneceğini tahmin etmedim. Sosyal medyaya daha önceden de videolar yüklüyorduk. Şuanda 1.5 milyonu geçen bir izlenmesi var. Sürekli gelenler oluyor bu hesap böyle olmaz diyorlar. Normalde 7 çifti 105 olur diyorlar. Bari 7 çift yapın onu diyorlar ama biz inadına 6 çifti 100 lira satmaya devam ediyoruz. Tabi bu espri olarak normalde gelip de bize 100 lira verene 7 çift eldiven veriyoruz. Biz hedeflediğimiz şeye ulaştık. Bu kadar farkındalık olacağını tahmin etmiyorduk. Satışlar arttı. Meşhur eldivenlerden almak istiyoruz diyorlar. Artık herkes gülerek geliyor 6 çift eldiveni 100 liraya almak istiyoruz diyorlar" şeklinde konuştu.

Trabzonlu esnafın kampanya afişi görenleri şaşkına çevirdi! İndirimli hali daha pahalıya geldi

"AMACIMIZ KONUŞMAK VE KONUŞTURULMAKTI

"Amacımız konuşmak ve konuşturulmaktı" diyen Kaya, "Yorumlara bakıyorum kimisi diyor ki yanlış hesap yapmış kimisi ise Karadenizli zekası diyor. Herkesin yorumuna saygılıyım. Herkes bana matematik hocamı soruyor bende bunu espri amaçlı yaptığımı söylüyorum" ifadelerini kullandı.

"FİYAT AŞAĞI GELECEĞİNE YUKARI GİDİYORDU"

Milyonlara ulaşan görüntülerde dükkan camındaki kampanya yazısını gören ve hesaplama yaparken video çekilen Neşat Koç da, "Benim haberim yok. Onu çekip atmışlar. Burada bir hesap hatası vardı. Fiyat aşağı geleceğine yukarıya gidiyordu. Bunları konuştum. Onlarda beni videoya almışlar. Toplama yaptığında 6 çift eldiven 90 liraya geliyor. Buradaki kağıtta 10 TL daha fazla olduğu görülüyor. Arkadaşı uyardık. Yolda yürürken dikkatimi çekmişti" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Trabzon Yerel Ekonomi Güncel Haberler

1000

Yorumlar (10)

Emirhan Uçkan:

kendinizi akıllı zannediyorsunuz değil mi bu bir satış tekniği o ürüne ilgi çekmek

Yanıtla1330
Zeki Anti:

Karadeniz aklı işte..

Yanıtla734
Hakan Ak:

Zincir marketler de bile durum böyle ki örneğin 200 gr bir ürünün kg fiyatı 800gr aynı ürünün kg fiyatından daha ucuz yüksek miktarda alınca ucuza geliyor sanıyorduk ama tersi bir durum var. burada tüketiciyi yanıltma var ama müdahale eden kimse de yok.

Yanıtla329
aykut aygu:

Yurtdışında geçtiğimiz günlerde benzer bir yöntem viral olmuştu oradan kopya çekmiş. Adam amacına ulaşmış, milletimiz çok akıllı olduğunu ispatlayıp ders vermeye çalıştığı için ilgi çekmesi çok normal

Yanıtla119
ahyed yıldız:

Ben 10 yıldır çeşitli marketlerde bu durumu farkediyorum. Bazılarını da uyarıyorum ama pek bir şey değişmiyor

Yanıtla014
Fuzaye:

Zeka bu ise zenginlik nerede? Zenginlik bu ise Zeka nerede?

Yanıtla011
Se. Ba.:

Mavi renkli market zincirinin kendi markası bulyon 8li si 14.90 tl.. 12 lisi 12,40 tl,,

Yanıtla06
Blackened:

O afişi yaparken yanlış hesap yaptın diyelim, bu video kaç günlük, 6 çiftin 90 lira olduğunu emice ogrettikten sonra sen bu satışa devam ediyorsan sana ne derler?

Yanıtla05
Hasan Ünlü:

Ne büyük bir haber aman allahım

Yanıtla04
Goker Deveci:

Geneli olmasa durust esnaf kalmadi bu zamanda

Yanıtla01
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title